TRYS PRIEŽASTYS (IŠ BEGALYBĖS) KODĖL VERTA JOTI

Vinstonas Čerčilis yra pasakęs, jog ‘’nei viena valanda nėra iššvaistyta, jei ji yra praleista balne.’’. Abejojame, ar atsirastų raitelis kuris nesutiktų su šiais žodžiais. Ir išties, kai jojimas atneša tiek daug naudos ir gerų emocijų į mūsų gyvenimus – norisi, kad tų valandų praleistų balne būtų kuo daugiau. Štai trys iš begalybės priežasčių, kodėl turėtumėte atvažiuoti į žirgyną kuo skubiau:


1. Jojimas tai puikus būdas palaikyti fizinę formą.

Priešingai daugelio žmonių kurie nėra sėdėję balne nuomonei,  jojimas tai išties puikus būdas tobulinti save fiziškai. Valanda jojant risčia sudegina 460 kalorijų – daugmaž tiek pat jūs sudeginsite praleidę valandą ant bėgtakio. Kuris laiko leidimo būdas atrodo įdomesnis?

Jojimas  paliečia praktiškai kiekvieną raumenų grupę. Šis sustiprina pilvo presą, kadangi norint išlaikyti stabilią sėdėseną balne, ypatingai svarbu yra stabilizuoti viršutinę kūno dalį. Rankos ir pečiai būdamos pastoviame įtempime dėl pakeltos pozicijos taip pat gauna svarią porciją iškrovos. Na ir žinoma – stiprios kojos. Raiteliui kiekviena diena yra kojų diena – nuo raginimo blauzda iki kilnojimosi risčioje ir savęs spaudimo į balną zovadoje. Na ir žinoma, nederėtų pamiršti apie jojimo sustiprintą pusiausvyrą ir lankstumą. Gal būt pats metas iškeisti savaitgalio treniruotę sporto klube į jojimo pamoką?2. Jojimas tai puikus būdas ugdyti charakterį.

Daugelis žmonių kurie didžiąją dalį savo gyvenimo praleido prie žirgų atsakys, kad daugiausia gyvenimo pamokų jie išmoko būtent balne. Kiekvienas raitelis sutiks, kad jojimas juose išugdė kantrybę, empatiją, rūpestį, kuklumą, atkaklumą ir lankstumą. Šiame sporte viskas sukasi aplink žirgą ir jo gerbūvį. Nepaisant nesėkmių ir sunkumų, pats pirmas raitelio prioritetas visada yra jo žirgas, tad nesvarbu, kad ir kaip prastai besisektų treniruotėse ar varžybose, geras raitelis visada išliks ramus, racionalus, draugiškas savo žirgui ir toliau atkakliai sieks savo tikslų prisitaikydamas prie savo partnerio. Šioms charakterio savybėms ugdyti ir tobulinti nėra amžiaus cenzo – tad joti ir stiprinti savyje šias gražias vertybes niekada nei per anksti nei per vėlu.
3. Jojimas tai puikus būdas atsipalaiduoti.

Nieko nėra geriau nei apsilankyti arklidėje po sunkios darbo dienos, kai tave pasitinka daug meilės ir morkų reikalaujančių kanopinių. Nors ir po geros treniruotės dažnai nulipame pervargę ir vos pavelkame kojas, niekas negali atpirkti emocijų kurias patiriame būdami su žirgais. Vien bendravimas ir pasibuvimas kartu pakrauna mus teigiamomis emocijomis ir vidine ramybe. Taip pat, gyvendami raitelio gyvenimo būdą, be nuostabių žirgų sutiksite ir aibę bendraminčių kurie praturtins jūsų gyvenimą vertingomis pamokomis, juoku ir puikiai praleistomis akimirkomis žirgyne.Apibendrinant, jojimas yra nuostabi patirtis ir gyvenimo būdas kuris leidžia mums tobulėti tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Kaip raiteliai, turėtumėme džiaugtis privilegija būti su tokiais  nuostabiais gyvūnais kaip žirgai ir skatinti išbandyti save balne mūsų artimuosius! Užsirašyti pirmai jojimo pamokai niekada nevėlu!

Su meile,
VJK